רכישת קרקעות להשקעה

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע את כספם ברכישת קרקעות לצרכי השקעה בענף הנדל”ן המקומי. קרקעות אלו הן ברוב המקרים קרקעות חקלאיות אשר אינן מיועדות בשלב הרכישה למטרות בנייה, כאשר ההשקעה בקרקעות היא למעשה השקעה לטווח הארוך. יחד עם זאת, ישנם מצבים בהם קניית קרקע להשקעה מתבצעת בקרקעות ייעודיות לבנייה בטווח הקצר והבינוני, כאשר השקעה מסוג זה מאפשר למשקיע לממש את השקעתו עם תחילת עבודות הבנייה על גבי הקרקע.

קרקע להשקעה

קרקע להשקעה – מה חשוב לדעת על רכישת קרקעות לצורכי השקעה

במדינת ישראל, רוב הקרקעות הן בבעלות המדינה, כאשר אחוז מצומצם אך לא מבוטל של קרקעות הן בבעלות פרטית. מרבית הקרקעות המיועדות למכירה לצרכי השקעה, הן קרקעות חקלאיות שמועד הפשרתן ו/או שינוי ייעודן למטרות בנייה אינו ידוע. השקעה בקרקעות נחשבת לסוג של השקעה ספקולטיבית בעלת סיכון גבוה בהשוואה להשקעות נדל”ן אחרות. יחד עם זאת, ההשקעה בקרקעות מאפשרת למשקיעים ליהנות מפוטנציאל רווח אדיר בעתיד לבוא, כאשר הקרקעות משנות את ייעודן ו/או מופשרות לצרכי בנייה. במקרים אלו, המשקיעים יכולים להבטיח לעצמם רווחי הון משמעותיים וזאת בהתאם לגודל השטח אותו הם רכשו ומיקומו.

מדוע יותר ויותר משקיעי נדל”ן בוחרים להשקיע את מיטב כספם ברכישת קרקעות?

קצב גידול האוכלוסייה בישראל וצמצום השטחים המיועדים לצרכי בנייה, יובילו בשלב כזה או אחר להפשרתם ושינויי ייעודים של קרקעות חקלאיות המצויות בבעלות המדינה ובבעלות פרטית. עובדה זו, מהווה את הסיבה העיקרית בגינה יותר ויותר משקיעי נדל”ן בורים להשקיע את מיטב כספם ברכישת קרקעות, כאשר כל רכישת קרקע להשקעה מיועדת למועד בו יוכרז על הפשרת הקרקע ושינויי ייעודה מקרקע חקלאית לשטח ייעודי למטרות בנייה. במצבים אלו, ערך הקרקע מכפיל ואף משלש את עצמו ומאפשר לאותם משקיעים אשר רכשו יחידות קרקע בשטח המיועד, ליהנות מפוטנציאל רווח משמעותי.

רכישת קרקע להשקעה

השקעה בקרקעות למי זה מומלץ והיכן הכי מומלץ?

ענף הנדל”ן הישראלי טומן בחובו מגוון רחב של הזדמנויות השקעה, כאשר רכישת קרקעות לצרכי השקעה, מיועדת בעיקר לאילו מביניכם אשר אינם חוששים מהשקעה ספקולטיבית בעלת סיכון גבוה. ברוב המקרים, השקעה בקרקעות מיושמת על ידי משקיעי נדל”ן מנוסים היודעים לזהות הזדמנויות ו-“לקרוא” היטב את מפת ההזדמנויות של ענף הנדל”ן המקומי לשנים הקרובות. יחד עם זאת, קניית קרקעות לצרכי השקעה, איננה כרוכה בהשקעה כספית גבוהה באופן יחסי להשקעות נדל”ן אחרות כגון: רכישת דירות לצרכי השקעה, ולכן, גם משקיעי נדל”ן מתחילים, אינם מהססים להשקיע את מיטב כספם בקרקעות העתידות בשלב כזה או אחר לשנות את ייעודן ולהפוך משטח קרקע פוני למתחם בנייה מודרני. כך או אחרת, כאשר ניגשים לעסקת רכישת קרקע למטרות השקעה, חשוב ומומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע מענף הנדל”ן, לרבות, עורכי דין בתחום המקרקעין, שמאי מקרקעין ויועצי נדל”ן היכולים לבצע עבורכם בדיקה מקיפה בנוגע לתכניות מתאר עתידיות באזור בו אתם מתכוונים להשקיע את כספכם למטרות רכישת קרקעות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם